Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

La ce renuntam?

diademe, coronite, pandantive, cercei, ...
Rosa

Data nunţii: -
Judeţ: Arges
Rochia mea: -
Restaurant: -
Vizualizare profil

La ce renuntam?

Mesajde Rosa » 29/11/2010 10:56 pm

Banii sunt o reala problema. Intrebarea mea pentru voi e: la ce bijuterie ati renunta din trusoul vostru de mireasa?

alexandra.popa

Judeţ: Neamt
Vizualizare profil

Re: La ce renuntam?

Mesajde alexandra.popa » 30/11/2010 10:14 am

Dificil de raspuns. Ma indoiesc, totusi, ca ar trebui sa renunt la ceva. Nunta mi-o programez din timp, banii la fel, sau, cel putin, asa ar trebui, asa ca nu cred ca as renunta la ceva. Altfel, ar fi incomplet si m-as simti la fel. Daca nu esti pe deplin fericita, macar in acea noapte, gandeste-te cum va fi peste ani, daca va trebui sa renunti mereu la cate ceva. :)

Rosa

Vizualizare profil

Mesajde Rosa » 30/11/2010 4:15 pm

Fara sa incep sa fac filosofie, dar in viata trebuie sa renuntam mereu la cate ceva. In orice caz, consider ca ai o viziune optimista si pe de o parte e bine sa fii asa, pe de alta, fii atenta sa nu suferi vreo dezamagire din punctul asta de vedere. Celelalte viitoare miresici la ce cred ca ar putea renunta cu usurinta? De exemplu, eu ma gandeam ca as putea lasa acasa fara probleme cerceii. Deja coafura va fi una speciala plus voalul, asa ca cerceii ar fi poate in plus.

chitchitopera

Data nunţii: 07/05/2011
Judeţ: Iasi
Rochia mea: diva - printesa
Restaurant: hotel indiana
Vizualizare profil

Mesajde chitchitopera » 01/12/2010 9:32 am

draga mea, eu una am incercat sa nu fie totul nou. de exemplu, fusta cu trena, super faina, am luat o de la o colega de servici cu 150 ron. cerceii, lantul diadema le am tot de la servici ca lucrez la opera. pantofii i am luat vara trecuta pentru o ocazie, dar cum n am mai fost, sunt noi. cat priveste restaurantul, l am arvunit din vara trecuta cu 150 de ron meniu si include si tort, prajituri, decoratiuni si sampania cu piscoturile de la intampinare. muzica, .....un cumnat a unei prietene vine cu boxe si calculator... deci undeva la 1000 de ron. n am cautat inca filmare si foto. va urma sa imi fac corsetul la croitorie la mine la servici....deci vreo 5oo ron. marturiile le fac singura, ca si cardurile de multumire. invitatiile, am gasit un site mai ieftin p[e net cu 0,50 bani bucata. sper sa meraga totul pana intr/o suta de milioane vechi.
sper sa iti fi fost de folos.

Rosa

Vizualizare profil

Mesajde Rosa » 03/12/2010 12:08 am

Chiar mi-ai fost de folos. Nu ma gandeam ca ar fi posibilitatea sa improvizam in felul acesta. Ma bucur foarte mult ca ti-ai impartasit cu noi socotelile de nunta si chiar mi-ar placea sa stiu ce tip de rochie ti-ai ales. Trena ca e de lunga?

chitchitopera

Vizualizare profil

Mesajde chitchitopera » 03/12/2010 9:23 am

in primul rand ma bucur ca ti am putut fii de folos. sincera sa fiu, nu stiu cati dintre nuntasi isi vor da seama ca am improvizat, atata timp cat voi fi cea mai vesela si cea mai "dulce" mireasa. glumesc!. ROCHIIA.......deci culoarea e ivorie. partea de jos nu are nici o broderie nimic, iar trena are cam jumtate de metru si doua randuri. unul mai gros pufos, pe dedesubt si atlasul pe deasupra. cat priveste corsetul, il voi face de abia peste vreo doua luni la mine la servici. ca sa nu dau bani multi, va fi un corset alb, de scena pe care il voi imbraca in atlas ivoriu si pe care voi adauga cateva dantelute . asta pentru ca mai mult costa croiul si balenele decat materialul si cateva fonseuri.

CarmenR

Vizualizare profil

Mesajde CarmenR » 03/12/2010 11:19 pm

Wow suna foarte interesant. De ce ai optat pt culoarea ivorie? Chiar mi-ar placea sa vad o poza cu rochita ta cand e gata.

chitchitopera

Vizualizare profil

Mesajde chitchitopera » 07/12/2010 9:44 am

pai am optat pentru culoarea asta, pentru ca chiar nu imi doresc alb pentru nunta. mi se pare ca albul e culoarea puritatii, iar asta ar trebui sa fie culoarea celor care se marita virgine. cred ca in rest sunt variante apropiate de alb: ivoriu, bleu,crem, alb cu negru ( cume acum la moda)si altele.

CarmenR

Vizualizare profil

Mesajde CarmenR » 08/12/2010 5:20 pm

Am inteles. Tu chiar vrei sa respecti aceasta traditie. Foarte frumos chiar te admir.

maitresse

Data nunţii: 06/08/2010
Judeţ: Vrancea
Vizualizare profil

Mesajde maitresse » 22/12/2010 9:23 am

nici eu nu stiu daca rochia mea va fi alba alba, sau o nuanta apropiata. in caz ca va fi alba mai adaug ceva pe ea, un model de alta culoare, trandafirasi... inca nu stiu.

Următorul