Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

De unde cumparati Verghete?

diademe, coronite, pandantive, cercei, ...
kathy81

Data nunţii: 24/09/2012
Judeţ: Botosani
Rochia mea: -
Restaurant: -
Vizualizare profil

De unde cumparati Verghete?

Mesajde kathy81 » 13/11/2011 9:53 am

Salutare,

Sunt si eu curioasa daca voi ati incercat sa cumparati verghete de pe site-urile online de profil?

Avantajul e ca sunt mai ieftine dar dezavantajul e ca nu-l vezi inainte sa-l cumperi ...

Eu am gasit un inel la celini in unirea si acelasi inel l-am gasit si pe Diamonds, un site din australia dar pretul nu se compara ... L-am probat la celini si stiu si ce dimensiune sa comand ... nu stiu ce sa fac :)

Un sfat daca se poate !

Multumesc !

karina87

Data nunţii: -
Judeţ: -
Vizualizare profil

Re: De unde cumparati Verghete?

Mesajde karina87 » 22/01/2012 1:33 pm

Buna,

Cert este ca in Romania e f scump si foarte prost aurul de 14 k.In Spania,Italia spre exemplu gasesti de 18 k si modele mult mai interesante la aceleasi preturi sau culmea chiar mai ieftin.
Eu inca nu m-am hotarat dar sper sa ajung sa mi le cumpar din alta tara, daca le iei de pe un site e posibil sa nu fii multumita de model sau sa nu alegi marimea potrivita.

Angela.Marincea

Data nunţii: 13/03/2003
Judeţ: BUCURESTI
Rochia mea: koton - gass
Restaurant: cocosatu
Vizualizare profil

Mesajde Angela.Marincea » 28/02/2012 3:16 pm

Buna,

Eu nu va recomand zona Obor: Iata experienta mea:
Stimati Domn/Doamne,

Subsemnata Marincea Angela, cetățean român, născută la data de 6.05.1958 în Piatra-Neamț, jud.Neamț, domiciliată în București, str. Arh. Petre Antonescu, nr. 8, bl. 26, ap. 16, sectorul 2, vreau sa va supun atentiei faptul ca in ziua de 12.02.2012 mi-am comandat la bijuteria Lucas Bijuterii din Sos. Stefan Cel Mare nr.234, bl.77, parter, Sector 2, Bucuresti, Romania, doua verghete din aur alb si galben, pentru care am dus 22 grame aur galben de 24k si 18 grame aur alb de 24k (certificate/marcate de BNR). Mi-a fost spus verbal ca toata lucrarea costa 2500 RON, din care sa dau un avans de 50%, cind am cerut factura sau bon mi-a spus ca nu are documentele la el (Bogdan Negrei) si ca sunt la sotia dinsului, care este placata momentan la spital cu copilul lor care are un grav handicap. Termenul de executie fiind o saptamina. Dupa o saptamina verghetele erau gata numai ca nu erau marcate. Problema este ca :

- atunci cind m-am dus la alt bijutier acesta mi-a spus ca e aur de 18k.

- gramajul total a fost de 32 gr iar restul mi-a fost oprit ca si pierderi, desi la inceput mi-a zis ca sunt maxim 3% pierderi.

- nu am primit nici un doacument fiscal sau care sa arate provenienta serviciilor.

- cind am cerut explicatii am fost bruscata fiind amenintata cu politia, care ii este prieten.

Va solicit sprijinul pentru recuperarea prejudiciilor.

Cu speranta ca alti consumatori de buna credinta nu vor pati asa ceva, va multumesc anticipat.

Marincea Angela

anca85

Vizualizare profil

Mesajde anca85 » 03/04/2012 10:05 pm

Da, suntem usor de pacaliti mai ales daca suntem euforici cand mergem sa achizitionam inelele si nu suntem atenti la detalii

Cristy321

Vizualizare profil

Mesajde Cristy321 » 16/05/2012 10:32 am

Kathy: poti cumpara verighetele si online, cred eu... Mai ales daca au si toate datele lor pe site, iti trimit o factura proforma in prealabil si permit returul in cazul in care nu esti multumita, ceea ce din cate stiu ar cam trebui sa se intample intr-un astfel de magazin.. In principiu, nu cred ca ai ce pierde, din contra, dar trebuie sa fii un pic atenta daca magazinul e serios... Eu cam asta incerc sa fac indiferent ca iau ceva online sau...offffline ;)

Almamaria

Vizualizare profil

Mesajde Almamaria » 24/05/2012 2:07 pm

Buna,

Si eu caut verighete, pentru ca in septembrie ma casatoresc :D

Am vazut mai multe variante, dar cel mai mult mi-au placut cele de la ROBERTO JEWELLERY (www.robertojewellery.ro ). Sunt din aur alb, de 14k- 18K, cu diamante, iar modele sunt unicat, n-am mai vazut asa ceva nicaieri. Si preturile sunt foarte foarte bune. Iubitul meu mi-a luat inelul de logodna tot de la ei (e cu safir, piatra mea preferata) si mi-a placut foarte mult. In weekend ma duc din nou sa aleg varianta finala.

Si cred ca o sa-mi cumpar si un colier din colectia Noblesse, pentru rochia de mireasa:

http://www.robertojewellery.ro/#!vstc3= ... mphotos7=4

Ce ziceti? S-ar potrivi cu o rochie pe crinolina?