Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

Impresii dupa nunta

Daca nu ai gasit o categorie in care sa se incadreze subiectul, atunci aici ii este locul.
alina

Data nunţii: 13/06/2009
Judeţ: BUCURESTI
Rochia mea: decosta
Restaurant: pietroasele, buzau
Vizualizare profil

Impresii dupa nunta

Mesajde alina » 20/07/2009 3:34 pm

Buna fetelor,

Din ce am vazut pe aici, sunt cateva miresici care au trecut deja de momentul cel mare, inclusiv eu :D
Ma gandeam sa schimbam ceva impresii, cum a fost la voi, ce a mers bine, ce nu a mers cum v-ati planificat ?

Eu vreau sa spun ca am avut o zi absolut superba din toate punctele de vedere, nu a fost nici cald (maxim 25 de grade ), nu a plouat...ce mai, mai mult de atat nu puteam cere.

Singurul lucru deranjant a fost cununia religioasa unde cei trei preoti (nu am stiut ca vor fi trei, noi vorbisem doar cu unu) s-au facut de rusine , nu vedeau sa citeasca, isi dadeau ghionturi, sareau randurile....a fost f penibil...adica pe langa faptul ca am indurat 50 de minute de stat in picioare i-am mai ascultat si pe ei cum se incurca in cuvinte...

La voi? A fost totul de vis sau au mai aparut ceva neplaceri?

Paula

Data nunţii: 18/07/2009
Judeţ: Brasov
Rochia mea: divine - amethyst
Restaurant: floarea-soarelui
Vizualizare profil

Re: Impresii dupa nunta

Mesajde Paula » 21/07/2009 9:36 am

Buna

Eu am avut nunta acum pe 18 iulie. Mi s-a parut superb.
In saptamana dinaintea nuntii am fost praf de obosita si eu si sotul meu. Ma tot gandeam pt ce atata agitatie. Nu am crezut ca poti sa te simti asa de bine la o nunta.
Eu sunt una dintre miresele care nu s-au visat mirese niciodata.
Deci, nu am avut nici un sot pe care sa-l fi visat, nici rochie, nici local cum vad ca spun unele fete.
Sotul este un om pe care l-am cunoscut (f intamplator) si cu care imi doresc sa-mi petrec tot restul vietii si sa ne iubim mult!!
Insa... rochia mea i-a impresionat pe multi. Cel putin asa mi-au spus. Iar rochia mea nu a fost una tipica pt mirese desi am luat-o dintr-un magazin specializat in acest lucru, dar care are niste modele f deosebite.
Localul mi-a placut fiindca l-am vazut acum doi ani la nunta unei prietene. Si ne-am zis: aici facem si noi nunta.
Am fost multumita si de ospatari, cu mici exceptii ( Nimeni nu e perfect!).
Iar invitatii au spus ca toata mancarea a fost f buna.

Pana acum am auzit numai cuvinte de lauda din partea invitatilor. Sper sa fie asa in continuare.

PS- este f importanta si muzica la o nunta. aveti grija! ;)

Pt mine a fost cea mai frumoasa nunta la care am participat.
Va pup si va doresc sa vi se implineasca visele si sa aveti nunta visata (desi eu nu cred in vise)

ellakosta

Data nunţii: 23/05/2009
Locaţie: Bucuresti
Judeţ: BUCURESTI
Rochia mea: -
Restaurant: doi cocosi
Vizualizare profil

Mesajde ellakosta » 21/07/2009 2:02 pm

Neatza,
Si io am avut nunta, deja se fac 2 luni. Am avut grija sa pun la punt pana si cele mai mici detalii. Daca n-a fost chiar WOW a fost doar din cauza unor limitari financiare.

Casatoria civila a fost cam ciudata. Stiam ca e foarte pe graba, dar parca prea repede a trecut oricum. Si din pacate a si plouat, si n-am putut face poze in parcul de langa primarie...

Cununia religioasa a fost superba. Am facut la biserica Bazilescu, este retrasa si cu foarte multa verdeata in jur, si mare. Slujba a fost cea mai frumoasa din cate am vazut pana acum (si in ultimii ani am fost la nenumarate nunti).

Partyul a fost la Doi Cocosi, restaurant ales de mine si sotul meu fara ca sa stim ca de fapt era unul vestit de care stiau mai toti invitatii. Mancarea a fost super, dupa spusele tuturor, ca io personal n-am mancat nimic toata noaptea. Servirea la fel. Am avut si terasa la dispozitie, si chiar s-a facut gratar afara la un moment dat. Au fost si tot felul de suprize placute pe parcurs, si n-am avut probleme cu nimic, totul a decurs conform planului. Singura exceptie a fost dj-ul cu care m-am si certat la un moment dat, caci ii facusem un playlist si nu s-a tinut de el. Dar lumea s-a simtit bine.

A, si pantofii mei n-au fost deloc ok. Am cautat disperata pantofi, i-am luat in ultimul moment si n-am fost multumita de ei. La un moment dat m-am descaltat pur si simplu. :)
Ghinionul e ca m-am nascut printesa intr-o familie saraca... :))

Ioana-Maria

Data nunţii: 11/07/2009
Judeţ: -
Restaurant: -
Vizualizare profil

Mesajde Ioana-Maria » 24/08/2009 10:32 am

Buna fetelor,
Eu am avut nunta pe 11iulie 2009 am avut cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi.Parte interesanta a fost ca am avut civila la ora 9:00 in Bucuresti iar cununia religioasa la 16:00 in Ploiesti.A fost un pic de alergatura dar a fost si foarte multa distractie.
Cat despre vreme nu stiu ce sa spun eu mi-am dorit nunt in iulie sperand ca va fi soare si furmos pot sa va spun ca a plouat foarte rau doar dimineata am apucat sa facem ceva poze si vreo 15min dupa biserica.
Petrecerea a fost super doar ca nu am fost prea inspirata cand mi-am ales pantofii de mireasa au avut toc innalt si dupa biserica nu am stiut cum sa ma descalt mai repede de ei drept urmare rochita mea a cam fost tarata pe jos si s-a cam murdarit :(
Acum ma bucur ca am scapat de tot stresul cu pregatirea nuntii.
Pentru toate viitoarele miresici sfatul meu este ca in ziua cea mare sa nu va faceti griji de nimic incercati sa va distrati si sa fisti fericite asta este tot ce conteza este doar zi care nici nu veti realiza cat de repede va trece asa ca bucurati-va de ea la maxim.
Iar voua care ati facut pasul cel mare Felicitari si Casa de piatra

CarmenR

Data nunţii: -
Judeţ: Iasi
Restaurant: -
Vizualizare profil

Mesajde CarmenR » 19/04/2011 7:53 pm

De ce ai facut cele doua cununii in orase diferite?