Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

Concurs AIRE Barcelona

lianali

Data nunţii: 18/09/2010
Judeţ: Bihor
Rochia mea: Aire - Barcelona - Bruma
Restaurant: Eleganzza
Vizualizare profil

Re: Concurs AIRE Barcelona

Mesajde lianali » 27/11/2009 12:44 pm

Buna, numele meu este Liana!
Pana la ziua cea mare mai am cam 9 luni dar tare mi-as dori sa rezolv cea mai mare problema a mea: rochia de mireasa!!!
Modelul care cred ca ma avantajeaza este Bruma, este o rochie superba, superba si cred ca as arata asa cum imi doresc purtand-o in ziua mea speciala!!
Coafura deja am stabilit-o si am incercat-o deja cu viitoarea mea soacra: va fi un coc simplu si elegant, in forma de scoica sub care voi avea voalul. Suvitele din fata vor fi impletite si aduse spre coc iar pe cap voi avea o diadema din trandafirasi albi ;)Machiajul vreau sa fie usor stralucitor iar cel al ochilor in stil smokey, pe buze o sa am un ruj nude pt. ca voi insista asupra ochilor!!
Coafura si machiajul deja le-am incercat pt. ca nu mai am rabdare, mi-as dori sa le incerc si cu rochia modelul Bruma si cred ca as fi cea mai fericita! Atat eu cat si viitorul mea sot, Sorin!
Va urez bafta fetelor si sa fiti cele mai frumoase in ziua nuntii voastre!!

onutza.bebe

Data nunţii: 11/09/2010
Judeţ: Teleorman
Rochia mea: aire barcelona - belgica
Restaurant: disco matex
Vizualizare profil

Mesajde onutza.bebe » 27/11/2009 1:19 pm

Buna miresicilor! :D
Mai este foarte putin pana se decide cine vor fi cele 10 finaliste. Abea astept! Mi-am pus mari sperante in acest concurs si sper sa il castig! Eu am pus la semnatura cum vreau sa arat in ziua nuntii si deacea m-am gandit sa trimit acest mesaj. Am vazut ca majoritatea miresicilor au spus asta in mesaje! Imi doresc ca la nunta mea sa fiu foarte frumoasa, sa fiu deosebita. De fiecare data cand ma aranjam pentru o ocazie speciala, oricum as fi fost, tot parul drept il aveam. Si deaceea vreau sa am un coc lejer din bucle. Cel mai bine machiata cred ca mi-ar sta cu mai multe nuante de mov,de la cel mai deschis pana aproape de negru, si o dunga foarte subtire de creion negru. Iar pentru buze as alege un goss ros deschis! Toate cunostintele mele au vazut rochia "Belgica" , si la fel ca si mie le-a placut foarte mult.
Multumesc magazinului AIRE BARCELONA pentru sansa de a castiga rochia de mireasa mult visata! ;)

soniuza

Data nunţii: -
Judeţ: -
Rochia mea: -
Restaurant: -
Vizualizare profil

Mesajde soniuza » 27/11/2009 1:26 pm

Buna ziua
Sunt o persoana foarte pretentioasa adica am gusrturi tare dificile , ma crezut ca nu o sa gasesc una sa ma reprezinte pana cand am vazut aceata rochie Bagdad .Machiajul va fi unul cat mai natural cu culori naturale . Parul va fi strans intr-un coc in fata caruia va fi o diadema discreta de care va fi prin voalul care va trece peste coc . Voi fi o mireasa eleganta dar nu extravaganta .

onutza.bebe

Data nunţii: 11/09/2010
Restaurant: disco matex
Vizualizare profil

Mesajde onutza.bebe » 27/11/2009 1:48 pm

:P Am tot cautat pe internet o coafiura asa cum imi doresc si am gasit ceva care imi place foarte mult! Binenteles la nunta o sa port si voal si tiara!
produse_592.jpg
Cam asa as vrea sa arat in ziua nuntii mele:
Vizualizat de 4136 ori

danusza

Data nunţii: 25/09/2010
Judeţ: Vrancea
Restaurant: oscar
Vizualizare profil

Mesajde danusza » 27/11/2009 2:42 pm

onutza.bebe scrie::P Am tot cautat pe internet o coafiura asa cum imi doresc si am gasit ceva care imi place foarte mult! Binenteles la nunta o sa port si voal si tiara!
produse_592.jpg

Foarte frumoasa coafura, e lejera :) Sigur te vei simti bine cu ea si vei arata ca o printesa ;)
Multa bafta...la 12 noaptea cand se anunta finalistele :) Mie inca nu-mi vine sa cred ca avem fiecare o astfel de sansa. Am avut surpriza placuta sa descopar oameni cu suflet frumos in ultimul timp si chiar daca acest concurs e o strategie de marketing, pentru fiecare din noi e un gest minunat!

Asa ca, felicitari echipei Aire Barcelona pentru reusita (este o reusita de acum, nu numai o incercare) de a face pe cineva fericit :)

danutza21

Judeţ: -
Vizualizare profil

Mesajde danutza21 » 27/11/2009 3:31 pm

sal!am 21 de ani iar la anul am sa fiu miresica.rochita care imi place forte mult este modelul BOLONIA.Imi place foarte mult! este un model simplu dar in acelasi timp are si un aer de extravaganta.Eu sunt blonda iar machiajul care m-ar avantaja este un smokey eyes.Tenul trebuie sa fie perfect sa aiba un aspect natural.Blush-ul de o culoare pala.Buzele acoperite cu un glos de culoare pala.Parul il vreau strans la spate cat mai natural si cu un voal de lungime medie.Vreau sa fiu o mireasa frumoasa asa cum vezi numai in basme printesele.Cu rochita BOLONIA,am sa ma simt in al 9 cer,imi pare rau ca nu imi pot permite o asemenea bijuterie de rochita,dar sper k macar o data in viata sa am norocul de a castiga ceva ce imi doresc:rochita visurilor mele.

bubu4aly

Judeţ: BUCURESTI
Vizualizare profil

Mesajde bubu4aly » 27/11/2009 4:34 pm

imi place foarte mult modelul Bronte, cred k este modelul care mi se potriveste cel mai bine.deoarce am parul ondulat si sunt brunata as alege o coafura simpla, putin ridicat, doar cateva suvite si restul lasat liber pe spate.In privinta machiajului as alege o nuanta de mov care sa-mi scoata in evidenta ochii verzi,un luciu de buze intr-o nuanta deschisa, totul cat mai simplu, natural si cu bun gust. cred k fiecare femeie isi doreste sa fie o mireasa perfecta in ziua nuntii si sa se simta ca o adevarata printesa.va pup.alina florescu

andreea cristina h

Data nunţii: 17/07/2010
Judeţ: BUCURESTI
Restaurant: restaurant
Vizualizare profil

Mesajde andreea cristina h » 27/11/2009 4:54 pm

Buna, fetelor! Imi doresc foarte mult modelul Belgica... insa toate modelele sunt extraordinare. Coafura - onduleuri mari, cat mai naturale si strans intr-o parte cu o floare mare , iar machiajul sa fie cat mai discret si natural. Sper sa am si eu norocul de a ma bucura de aceasta rochie mult visata... mai ales ca nunta va fi chiar de ziua mea... 17.iulie.2010. Va doresc multa creativitate in continuare!

selllavi

Judeţ: Timis
Vizualizare profil

Mesajde selllavi » 27/11/2009 5:24 pm

cat pe ce sa ratez concursul :P .. am reusit sa ma decid - toate sunt frumoase si din pacate e doar o singura zi in viata cand le poti purta .. dupa multe selectii si extra-selectii am decis sa aleg rochita Bali .e pe gustul meu .. ceva mai exentric as putea spune :D .. Parul vreau sa-l prind pe o parte ; eu am parul natural si inchis la culoare , vreau sa-l ridic lasandu-l doar pe o parte cu putin volum astfel incat sa nu-mi acopere gatul - gatul trebuie sa fie gol in mare - nu e ceva complicat pt ca si singura l-am prins asa .. mi-ar placea tot in par sa am ceva gen o floare mai artistica .. sau o palarioara in miniatura sau un mic joben .. cred ca totusi cu aceasta rochie nu merge orice , ma gandesc la ceva material asemanator cu coada rochiei strans mai dezordonat.. mi-e foarte greu sa descriu in cuvinte dar cred ca in mare ati prins ideea . Machiajul .. smokye eyes cu mov si putin negru /gri pt ca aceste culori imi pun in evidenta ochii .. nu vreau ceva incarcat dar nici nu vreau sa fiu palida in poze (asta pt ca ma cunosc).. buzele naturale .. o bratara mai mare pe o mana care sa aiba modelul "curelei" prins pe talia rochiei .. cam asa imi imaginez eu :)

vali_georgiana

Vizualizare profil

Mesajde vali_georgiana » 27/11/2009 5:41 pm

Visez la ziua in care voi deveni mireasa inca de cand l-am cunoscut pe iubitul meu...Stiu cu exactitate ceea ce-mi doresc insa totul depinde de buget,care din pacate este redus!Mi-as dori o rochie precum cea pe care o aveti si anume modelul BRUMA.Este sexy si intai de toate mi-ar pune in evidenta ceea ce consider eu ca am mai frumos:sanii.Machiajul mi-ar placea sa fie in nuante cat mai calde si cat mai luminoase,care sa-mi confere o alura romantica si visatoare asa cum sunt eu...iar parul mi-l imaginez in bucle foarte mari,lasat sa cada pe spate si eventual un mic accesoriu dar sa fie neaparat stralucitor,unic.Urez multa bafta participantelor si mai ales nu incetati sa visati la acea zi atat de mult dorita!

AnteriorUrmătorul