Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

Concurs AIRE Barcelona

anky_ancutzel

Data nunţii: 19/11/2019
Judeţ: Bacau
Rochia mea:bruma
Restaurant: -
Vizualizare profil

Re: Concurs AIRE Barcelona

Mesajde anky_ancutzel » 26/11/2009 8:22 pm

buna seara

anky_ancutzel

Data nunţii: 19/11/2019
Vizualizare profil

Mesajde anky_ancutzel » 26/11/2009 8:35 pm

buna seara,Fiecare viitoare mireasa isi doreste sa fie ea cea mai frumoasa si admirata dintre toate miresele.eu m as vedea imbracata cu o rochie precum "Bruma" ,un buchet mov-violet,un machiaj nu foarte puternic as prefera o nuanta de mov-violet iar coafura pentru ca eu sunt blonda si am un par destul de lungut as vrea niste bucle nu foarte stranse prinse cu cateva clamein parti.Pfff cate emotii trebuie sa mai ai creca cu o luna inainte sa nu mai vorbesc de ziua evenimentului.
Ataşamente
poza11.JPG

summer.stranger

Data nunţii: -
Judeţ: Brasov
Rochia mea: -
Vizualizare profil

Mesajde summer.stranger » 26/11/2009 11:18 pm

Ca orice mireasa ma imaginez cea mai frumoasa persoana din lume, in ziua nuntii.
Rochia aleasa de mine se numeste BIRMANIA. Acestei rochii i-as atasa manusi din dantela de culoarea fisticului, pana la incheietura mainii. Vreau o coafura simpla si cat mai naturala pentru ca rochia nu mai necesita voal sau alte accesorii. Coafura: mi-as intinde parul si l-as tapa si l-as prinde la spate la nivelul urechilor, cam ca in poza de mai jos. Floarea ar fi tot in nuante de fistic. NU stiu inca daca se gaseste, dar eu asa o vreau. Machiajul ar fi unul tot simplu: fond de ten, blush etc. Ochii vor fi pusi in valoare la maxim: tus negru pe pleoapa la nivelul genelor, prelungit un pic peste coltul ochilor, fardul va fi de doua nuante: alb sidefat in coltul interior al ochilor, prelungit pana la jumatatea pleoapei si fistic in completarea zonei neacoperite.

Ma imaginez dansand vals sub privire tuturor.

Cam atat!
Pupici! :D

coafura nunta.JPG
Vizualizat de 3163 ori

cornelia.bucur

Data nunţii: 15/05/2010
Judeţ: Iasi
Vizualizare profil

Mesajde cornelia.bucur » 27/11/2009 12:37 am

Rochiile sunt absolut superbe ....depasesc cu mult ceea ce asteptam de la o rochie de mireasa. Era absolut necesar sa specific :) . In concluzie ...la nunta ma imaginez purtant rochia Bohemia.S-ar potrivi de minune cu restaurantul si l-as vraji pe iubitul meu la valsul mirilor, cand scena inconjurata de lumanari still scena din filmul "Bram Stoker's Dracula" (pentru cei care au vazut filmul e imposibil sa nu isi aminteasca vasul dintre Dracula si Mina) ar deveni taram de basm. Parul meu este lung si cu bucle mari lasate de mama natura, motiv pentru care imi doresc o coafura care sa imi defineasca buclele ce vor fi lasate liber pe spate, prins intr-o parte cu o floare mov. Machiajul asi vrea sa fie in stilul "smoky eyes" cu nuante de mov ce mi-ar scoate in evidenta ochii verzi.

Voi visa f frumos la noapte :) .

Numai bine
Lia
Ataşamente
the_one.jpg

ElenaM

Data nunţii: 10/01/2010
Rochia mea: aire barcelona - bronte
Restaurant: elegance
Vizualizare profil

Mesajde ElenaM » 27/11/2009 1:00 am

Dupa ce m-am uitat cu atentie la toate rochiile de mireasa, care sunt absolut incantatoare...de vis :o am ales-o pe ce-a mai superba, se numeste Bronte, am ramas uimita la detaliile superbe si delicate ce se afla in partea de sus a rochiei, imi place decolteul in V imi pune in evidenta sanii si imi alungeste silueta, partea de jos...atat de diafana, romantica si extraordinar de eleganta ii va fermeca privirea viitorului meu sot, el privind de jos in sus...putin cate putin ma dezvalui in ochii lui...fermecat fiind va urca privirea spre corset...care imi incadreaza perfect silueta iar zambetul meu, care ii destainuie fericirea din suflet fiind alaturi de el in ce-a mai importanta zi a vietii noastre, asta pana cand Dumnezeu ne va incorona iubirea cu un suflet de ingeras,...un bebe :oops: nu stim cand, dar ne dorim sa fie :!: urcand usor privirea ramane fixat pe ochii mei superbi, o combinatie de argintiu in interiorul ochiului si in partea de sus imediat sub spranceana, pe pleoapa roz si pe pliu putin lila iar sa imi intensifice privirea tus negru...pt alungirea ochilor...stiti voi, ochi de pisica, sireata :P intr-un final parul meu negru ca abanosul imi contureaza chipul, putin prins la spate cu bucle lasate in vant, iar diadema...caci sunt o printesa, printesa lui :P imi sustine voalul...brodat pe margine, scurt usor pe spate nu foarte lung dar de efect...deja ma imaginez pe ringul de dans...la valsul nostru...brian adams-every thing i do i do it 4 u...am ramas fara cuvinte doar la gandul cum voi arata in bratele sotului meu...minunat iar verigheta...cercul fara sfarsit...dragostea noastra fara sfarsit, acum k v-am plictisit, va urez succes la toate viitoarele miresici, distractie placuta la nunta pt k e o data in viata si casa de piatra...sa fiti fericite si iubite ;)

laurii

Judeţ: Mures
Vizualizare profil

Mesajde laurii » 27/11/2009 1:04 am

Mă bucur că am ocazia să particip la un asemenea concurs, şi le urez tuturor succes! Dacă lucrurile merg bine, în toamna anului 2010, voi îmbrăca şi eu rochia de mireasă! Analizând bine modele superbe de la AireBarcelona, Baruk mi s-a părut cea mai potrivită pentru mine! Îmi place deoarece reflectă puritate, simplitate, siguranţă şi mai ales unicitate! În ideea mea de mireasă perfectă, aş arata cam aşa :
hair-2.jpg
ca şi coafură, şi aş purta un simplu şi drăguţ accesoriu, cam exact ca acesta
ddd.jpg
Vizualizat de 3039 ori
, pentru machiaj aş dori ceva foarte simplu şi curat
makeup.JPG

Cam asta e viziunea mea! :)

bambucy

Data nunţii: 25/09/2010
Judeţ: Suceava
Vizualizare profil

Mesajde bambucy » 27/11/2009 1:10 am

Rochia pe care am ales-o este Blonda.Croiul rochiei ma avantajeaza, dantela fiind un atu in zona pieptului. Este modelul de rochie ce m-a incantat de la prima vedere, avand influente edwardiene prin prezenta dantelei si a crinolinei dar si note de contemporaneitate. Existenta trenei creeaza un efect superb, de printesa.
Imi doresc o coafura cat mai simpla, parul va fi intins iar varfurile putin rasucite cu placa pentru o nuanta de naturalete.
Machiajul il doresc in culori diafane, smokey eyes in nuante de roz , pudra iluminatoare pentru efect de stralucire, iar pentru buze un ruj mat piersica sau roz pal.

nicolorena

Data nunţii: 03/07/2010
Judeţ: Brasov
Vizualizare profil

Mesajde nicolorena » 27/11/2009 10:03 am

Buna ziua pentru toate viitoarele mirese.
Nunta mea va avea loc anul viitor, dar timpul zboara atat de repede incat am inceput sa ma gandesc la rochia de mireasa, un element foarte important pentru mireasa. Rochia care mi s-ar potrivi cel mai bine este modelul "BRUMA", o rochie foarte eleganta care scoate in evidenta foarte bine formele si pune in valoare corpul. Este modelul la care visez de mica, cu trena, cu decolteul asa cum mi se potriveste mie. Ca si coafura prefer una lejera, onduleuri mari prinse un pic la spate, lasate sa curga pe spate, precum trena la rochie. De asemenea voi avea prins la spate,in par si trandafirei mici albi.Machiajul va fi unul simplu, dar profesionist si anume o culoare naturala la ochi, un pic de tus si rimel, in obraji un pic de pudra pentru a ascunde imperfectiunile deoarece trebuie sa fiu perfecta in ziua nuntii, iar pe buze un luciu deschis la culoare.
Ca si accesorii, nu as vrea sa ma incarc deoarece nu are nici un rost, o pereche de cercei lungi ar fi mai mult decat sufiecient. Abia astept ziua cea mare, sa fiu admirata de toti, de la vecini, pana la nuntasi.

ALEXANDRA_A

Data nunţii: 02/10/2010
Judeţ: Arges
Rochia mea: aire barcelona - belga
Restaurant: castel - pitesti
Vizualizare profil

Mesajde ALEXANDRA_A » 27/11/2009 10:12 am

Buna,
Modelul de rochie preferat este BELGA. Designul este unul inedit, foarte elegant. Machiajul ar fi unul discret, care sa imi puna in valoare cat mai multe trasaturi frumoase. Parul cred ca ar fi strans la spate, nu stiu exact cum, dar probabil un coc elegant cred ca ar fi cel mai potrivit.
Mireasa este atractia principala a evenimentului, asa ca rochia, machiajul si coafura sunt elementele cele mai importante pentru ca acea zi sa fie una de neuitat.
oricum eu asa imi imaginez si sper ca asa sa si fie ziua nuntii mele: una extrem de frumoasa si eleganta, pe care sa o port in suflet toata viata.

IOANA FLORENTINA D

Judeţ: BUCURESTI
Rochia mea: aire barcelona - birmania
Restaurant: solange ballroom
Vizualizare profil

Mesajde IOANA FLORENTINA D » 27/11/2009 11:36 am

Buna ziua tuturor, vreau sa va multumesc ca ne dati ocazia de a castiga rochii atat de minunate. EU SUNT FASCINATA DE ROCHIA "BELEN" este minunata, am cautat luni de zile sa gasesc ceva care intr-adevar sa-mi placa dar nu mi s-a intamplat niciodata sa vad o rochie de mireasa si sa imi placa atat de mult incat sa fiu hatarata ca in ea ma voi imbraca la nunta mea. Sper din tot sufletul sa o castig deoarece nu cred ca mi-as permite sa o cumpar desi mi-as dori foarte mult acest lucru. Deja stiu si ce accesorii voi purta in asa fel incat sa fiu o adevarata printesa. Pentru ca rochia deja are o aplicatie de strasuri as putea sa port un colier fin care sa aiba o prelungire pe spate deoarece modelul rochiei permite acest lucru si mi se pare foarte frumos.
un alt accesoriu care mie imi place foarte mult este un bolerou fin de dantela sau niste manusi de dantela pana la cot. Machiajul in viziunea mea trebuie sa fie mai natural, nu foarte strident iar voalul sa fie mediu (nici scurt nici foarte lung) cu terminatie din aceeasi dantela cu cea a rochiei. Minunata rochie.
O zi buna tuturor. [color=#BF00BF]
[/color]

AnteriorUrmătorul