Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

Concurs AIRE Barcelona

mona_tigruta

Data nunţii: -
Judeţ: -
Rochia mea: -
Restaurant: -
Vizualizare profil

Re: Concurs AIRE Barcelona

Mesajde mona_tigruta » 26/11/2009 3:24 pm

Buna tuturor

Cununia noastra religioasa va avea loc in data de 24 iulie 2010. Sper si cred din tot sufletul ca va fi o zi de neuitat asa cum fiecare dintre noi (si aici ma referem la fete) isi doreste. Imi doresc sa am aproape familia si prietenii dragi si ca toti invitatii sa se simta bine. Si ca totul sa fie perfect (asa cum a fost si cererea in casatorie: o declaratie de dragoste emotionanta in care erau incluse fotografii cu noi doi de pe tot parcursul relatiei noastre si melodii pe masura la Palatul Regal din Budapesta, de Craciunul trecut), vreau ca in acea zi sa arat extraordinar , rochia de mireasa sa fie perfecta, neaparat alba, pantofii, voalul de asemenea, coafura si machiajul impecabile.
O caleasca cu doi cai albi ne va conduce catre catedrala din orasul nostru unde se va oficia cununia religioasa, iar la finalul cununiei corul catedralei ne va canta “La multi ani”. Si ca totul sa fie de vis, la iesirea din biserica doi porumbei albi isi vor lua zborul. Acestea sunt surprizele “anuntate” ale nasilor nostri.
Mi se pare o idee excelenta ca v-ati gandit la un astfel de concurs, mai ales ca rochiile de pe site-ul Aire Barcelona sunt foarte frumoase, dar ceea ce imi place cel mai mult este faptul ca toate sunt ALBE.
Pana acum am probat cateva modele de rochii si am gasit 2-3 care ma avantajeaza.
Modelul Belgica mi se pare absolut superb, cu o mica trena (exact atat cat trebuie, deoarece nu am de gand sa stau nicio clipa, vreau sa dansez toata seara), elegant.
Cununia civila am facut-o anul acesta si am avut parul drept, intains si lasat pe spate, iar la cea religioasa vreau sa fie ca cel al Dianei Dumitrescu la nunta sa. Imi place foarte mult accesoriul pe care l-a avut Diana pe cap si mi-as dori si eu unul asemanator. Neaparat acesoriul trebuie sa fie argintiu sa se asorteze cu inelul meu de logodna (inelul este model unicat din aur alb de 18K) si cu verghetele care vor fi din aur alb (predominant) si galben.
Machiajul vreau sa fie in nuante de verde sau turcoaz (am uitat sa va spun ca cele doua domnisoare de onoare, sora mea si o verisoara, vor avea rochitele si buchete in cele doua culori, iar pantofii mei sunt in nuante de gri si turcoaz), pometii accentuati putin si buzele naturale.

mona_tigruta

Vizualizare profil

Mesajde mona_tigruta » 26/11/2009 3:33 pm

nu am adaugat fotografii cu machiaj si coafura
Ataşamente
148081.jpg
Vizualizat de 2967 ori
coafura.JPG

mona_tigruta

Vizualizare profil

Mesajde mona_tigruta » 26/11/2009 3:43 pm

Plus citatul care imi place cel mai mult, al lui william blake: " To see a World in a Grain of Sand And a Heaven in a Wild Flower, Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour"

RalucaMaria

Vizualizare profil

Mesajde RalucaMaria » 26/11/2009 3:55 pm

Buna!
Asa cum fiecare viseaza la o nunta extraordinara si eu imi doresc ca ziua nuntii sa fie una de neuitat, in care sa arat extraordinar. Rochia pe care mi-o doresc este una in stilul BEIRUT,este o rochie superba. In ceeea ce priveste machiajul as dori unul lejer care sa nu iasa prea mult in evidenta,cu nuante de maron si bej.Tinand cont ca am un par des si lung as dori sa il fac bucle si sa il las pe spate prinzand doar coronita.
:D Sper si imi doresc din tot sufletul ca totul sa iasa perfect.
Va pup pe toate miresicile si va urez multa bafta!

ionescu

Judeţ: BUCURESTI
Rochia mea: air barcelona - brilo
Restaurant: ?
Vizualizare profil

Mesajde ionescu » 26/11/2009 4:32 pm

Buna, sunt o tanara de focsani care stie ce vrea de la ziua cea mai astepatata din viata unei femei. Imi doresc ceva simplu dar rafinat. Pentru inceput mi-as dori rochia de mireasa din catalogul dumneavoastra numita BRILO. Este printre preferatele mele, sincer aveti rochii superbe si multe iti iau ochii dar aceasta cred ca mi se potriveste cel mai mult personalitatii mele.
Al doilea punct critic este machiajul. Sunt o tipa cu parul saten deschis,ochii mari albastrii si ten deschis si pentru acest lucru m-am gandit ca cea mai buna alegere de machiaj ar fi un fond de ten deschis, un smoky eyes, ruj rosu, putin fard si bine inteles gene false pentru a imi crea o privire cat mai patranzatoare.
Al treilea punct critic este coafura. Pentru par as dori sa folosesc un ondulator, nu vreau coc e prea accesibil tuturor. Raspunzandu-va la aceste intrebari, sper ca-mi acordati o sansa si voi putea sa-mi indeplinesc visul.

aldicomslatina

Vizualizare profil

Mesajde aldicomslatina » 26/11/2009 5:03 pm

Buna fetelor

Desi nunta mea va fi abia in 2011, care dintre noi nu isi face planuri cu ceva timp inainte, nu se uita la sute de modele de mireasa, nu se viseaza cu o coafura si un machiaj perfect? Eu sunt una dintre aceste femei. Cautand pe site-urile cu rochii de mireasa am gasit si site-ul Aire Barcelona unde am descoperit modele absolut superbe, elegante, nu "incarcate" cum am vazut in multe din magazinele de pe la noi, modele care cred ca li s-ar potrivi multora dintre noi care nu avem chiar masuri de fotomodel. Chiar am probat cateva modele si am gasit cateva care cred ca m-ar avantaja. Unul dintre aceste modele se aseamana cu modelul Brontede pe Aire Barcelona.

Coafura mi-as dori sa fie lejera si cu o floare naturala sau chiar un accesoriu ca in fotografia ce o voi atasa ceva mai jos. Machiajul, eu avand parul saten deschis mi-as dori sa fie in nuante de sidefiu sau roz si tenul luminos. Rujul in nuante de roz-maroniu sau piersicuta, iar obrajii accentuati cu nuante de caisa sau maron ca in cea de a doua fotografie ce o voi atasa. Dar bineinteles ca pana in 2011 se pot schimba multe, si cu siguranta un profesionist "se va ocupa" de fata mea in acea zi speciala.
Ataşamente
coafura 1.JPG
Machiaj.jpg
Vizualizat de 2953 ori

deely

Data nunţii: 01/05/2010
Judeţ: Iasi
Rochia mea: aire barcelona - blonda
Restaurant: bellaria
Vizualizare profil

Mesajde deely » 26/11/2009 5:10 pm

buna ma numesc isabelle din iasi.BAGDAD ar fi potrivita pentru mine,machiajul sa fie unul simplu pe nuanta de maroniu.coafura vreau bucle la spate.va multumesc si va doresc o zi buna :)

nadia_valentina

Rochia mea:belgrado
Restaurant: magnum
Vizualizare profil

Mesajde nadia_valentina » 26/11/2009 5:15 pm

Buna ziua tuturor,
Rochiile astea sunt foarte frumoase
Ce parere aveti de aceasta ?

Cu drag,
Nadia

nadia_valentina

Rochia mea:belgrado
Restaurant: magnum
Vizualizare profil

Mesajde nadia_valentina » 26/11/2009 5:24 pm

Buna ziua tuturor,
Rochiile astea sunt foarte frumoase
Ce parere aveti de aceasta ?

Cu drag,
Nadia
Belgado.JPG
este superba... in rochia asata ma vad mireasa

GABRIELA ELENA

Judeţ: Prahova
Rochia mea: air barcelona - model belgrado
Restaurant: paralela 45
Vizualizare profil

Mesajde GABRIELA ELENA » 26/11/2009 6:20 pm

CONSIDER CA SIMPLITATEA ESTE CHEIA UNEI FRUMUSETI NATURALE, DE ACEEA AM ALES CA MODEL ,PENTRU MINE O FATA SIMPLA, MODELUL BELGRADO DIN COLECTIA AIR BARCELONA .AM INCHIS PENTRU O SECUNDA OCHII SI M -AM IMAGINAT MIREASA,CU PARUL IN ONDULEURI LEJERE ,PRINSE LA SPATE SI IMPODOBITE DE O CALA ALBA NAURALA IAR CHIPUL ERA ATAT DE LUMINOS ,PRIVIREA I-MI ERA ACCENTUATA DE GENELE MARI SI NEGRE ,PLOAPELE AVEAU UN LUCIU NATURAL USOR SIDEFAT, IAR BUZELE ERAU DE UN ROZ PERFECT SI EU TINEAM IN MANA UN BUCHET DE CALE ALBE .

AnteriorUrmătorul