Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

Concurs AIRE Barcelona

flory 1984

Data nunţii: 11/06/2011
Judeţ: Calarasi
Rochia mea: -
Restaurant: -
Vizualizare profil

Re: Concurs AIRE Barcelona

Mesajde flory 1984 » 06/11/2009 12:59 pm

Buna,
desi nunta mea va avea loc in 2011,concursul mi se pare o provocare,si ma bucur enorm ca pot participa.Imi place mult modelul Bruma,mi se pare foarte eleganta ,si cred ca mi se potriveste.Parul as vrea sa fie strans,ca intr-un coc,prins doar ca niste floricele din loc in loc.Machiajul natural,pe nuante de bej/maro deschis,atat ochii cat si buzele.
Multa bafta tuturor!

pisicutza262

Data nunţii: 12/06/2010
Judeţ: BUCURESTI
Vizualizare profil

Mesajde pisicutza262 » 06/11/2009 1:00 pm

Rochia care mi-a placut cel mai mult din colectia Aire Barcelona este Bohemia :D . am ales acest model deoarece cred ca mi se potriveste cel mai bine dintre toate si pentru ca imi plac rochiile vaporoase. ca si coafura m-am gandit la ceva gen Angelina Jolie, parul de sus un pic tapat si prins la spate, iar partea de jos lasata libera si coafata in onduleuri mari. pentru machiaj voi merge pe nuante de maro sau verde. am ochii verzi si trebuie ceva un pic mai inchis ca sa mi-i scoata in evidenta.

simonski

Data nunţii: 24/07/2010
Judeţ: Iasi
Vizualizare profil

Mesajde simonski » 06/11/2009 1:00 pm

Buna!

Am vizualizat cu placere modelele de rochii de pe site, mi-a placut foarte mult modelul Baruk deoarece exprima puritate si simplitate care cred ca m-ar caracteriza foarte bine. In ceea ce priveste macke-up-ul cred ca un smoky eyes pe un verde crud si un ruj cu o nuanta pala m-ar avantaja. Coafura sigur nu trebuie sa fie coc, ci una lejera, cu mult volum si varfurile putin ondulate.

Simona Cotet

petro_jad

Data nunţii: -
Judeţ: Sibiu
Vizualizare profil

Mesajde petro_jad » 06/11/2009 1:03 pm

Buna fetelor,

avand in vedere ca nunta mea o sa fie iarna, in februarie 2010, cred ca cel mai bine se potriveste modelul Yal. Am parul lung si vreau o coafura astfel incat sa imi fie lasat parul desfacut sub voal. Cred ca se potriveste cu rochita si daca am norocul sa ninga, cred ca o sa fie superb si mai ales romantic. Mai ales in combinatie cu un machiaj simplu, natural. O sa fie de vis, evident. :)

Anuta

Judeţ: -
Vizualizare profil

Mesajde Anuta » 06/11/2009 1:03 pm

Am vazut colectia Aire Barcelona si cel mai mult mi-a placut rochita care poarta denumirea "blonda", aceea rochita este superab.
Sa va spun cum imi imaginez eu ziua nunti mele:sa port o rochita din colectia aire barcelona-blonda, parul vreau sa fie intr-un coc simplu fara fixativ care sa dea impresia de ceva natural si machiajul de asemena vreau sa para cat mai natural.Nu vreau nimic prea extravagant in ceea ce priveste coafura si machiajul.Nu sunt o tipa prea curajoasa incat sa incerc ceva nou si extravagant dar nu as refuza o parere de la altcineva care se pricepe si care mi-ar spune ca as arata mult mai bine si cu ceva mai extravagant.
Mi-as dori sa castig o asemenea rochie pt ca sunt sigura ca asa chiar m-as simti ca o adevarata printesa.Singurul lucru o sa imi lipseasca caleasca trasa de doi caluti albi.
Succes tuturor participantelor :P

annabell

Data nunţii: 20/02/2010
Judeţ: Ilfov
Rochia mea: air barcelona - beirut
Restaurant: jaristea
Vizualizare profil

model BEIRUT

Mesajde annabell » 06/11/2009 1:05 pm

Modelul Beirut imi place foarte mult. Nunta mea nu va vi "o nunta de vis" cum ne am obisnuit sa spunem ci va fi o cununie religioasa alaturi de cei de suflet. Atat eu cat si fiica mea care va avea un an si 5 luni, ne dorim o tinuta frumoasa. Evenimentul va avea loc pe 20.02.2010, nu am ales inca locatia. Imi doresc foarte mult sa castig aceasta rochie, e superba!

gabriela90

Vizualizare profil

Mesajde gabriela90 » 06/11/2009 1:05 pm

offfff.....greu lucru sa te hotarasti la o singura rochie cand sunt atatea frumoase....intr-un final am reusit sa raman doar la 2 optiuni ( din vreo 5 ) rochiile belga si blonda...despre coafura si machiaj..:-? imi doresc o coafura simpla si eleganta, cu parul desfacut doar f putin prins, iar machiajul trebuie sa fie unul extraordinar, nu-mi doresc un machiaj discret NU.imi doresc nuante de mov, de purple intense ( pentru ca stiu ca imi sta f bine cu nuante intense ) iar buzele nude doar un pic rose cu luciu peste,tenul putin bronzat.

gabriela90

Vizualizare profil

Mesajde gabriela90 » 06/11/2009 1:06 pm

offfff.....greu lucru sa te hotarasti la o singura rochie cand sunt atatea frumoase....intr-un final am reusit sa raman doar la 2 optiuni ( din vreo 5 ) rochiile belga si blonda...despre coafura si machiaj..:-? imi doresc o coafura simpla si eleganta, cu parul desfacut doar f putin prins, iar machiajul trebuie sa fie unul extraordinar, nu-mi doresc un machiaj discret NU.imi doresc nuante de mov, de purple intense ( pentru ca stiu ca imi sta f bine cu nuante intense ) iar buzele nude doar un pic rose cu luciu peste,tenul putin bronzat.

IOANAC

Data nunţii: 24/07/2010
Judeţ: Ilfov
Restaurant: aristocrat events
Vizualizare profil

Mesajde IOANAC » 06/11/2009 1:06 pm

Buna ziua,

Ce concurs frumos.....Eu vreau o rochie simpla...alba...pura ...inocenta...si chiar saptamana trecuta m-am uitat la rochiile AIRE BARCELONA....si am gasit aceasta minunata rochie....care oricum....o sa fie a mea...Modelul ales - Yohan, este exact ce visam cu putina trena si alb imaculat...Coafura o sa fie ceva sic, modern un pic strans, pentru ca am parul lung....fara bucle ....iar machiajul cat mai simplu....un albastru ingeresc cu care stiu ca imi sta bine....si un pic de praf de zana....
Asa ma visez eu...si asa o sa fiu....abia astept....Va pupikesc...

andreea cristina h

Data nunţii: 17/07/2010
Judeţ: BUCURESTI
Rochia mea: aire barcelona - belgica
Restaurant: restaurant
Vizualizare profil

Mesajde andreea cristina h » 06/11/2009 1:12 pm

Buna, fetelor.... foste si viitoare mirese! Eu voi fi mireasa peste cateva luni... chiar de ziua mea! Ma bucur tare mult ca exista acest concurs si pot participa si eu! Rochia pe care mi-o doresc este Modelul 9-Belgica, coafura as vrea sa fie una cat mai simpla (parul strans intr-o parte, cu bucle mari si cu flori albe), iar machiajul la fel.... cat mai natural si fresh. Multumesc! O zi frumoasa sa aveti!

AnteriorUrmătorul