Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

Concurs AIRE Barcelona

lucia_bk

Data nunţii: -
Judeţ: Timis
Rochia mea: -
Restaurant: -
Vizualizare profil

Re: Concurs AIRE Barcelona

Mesajde lucia_bk » 06/11/2009 12:41 pm

din toate rochile care le-am vazut pana acum cea mai frumosa mi se pare "Belga.......e de-a dreptul de vis.......

creazyelyka

Data nunţii: 23/11/2010
Judeţ: Constanta
Rochia mea: aire - yohan
Vizualizare profil

Concurs AIRE Barcelona

Mesajde creazyelyka » 06/11/2009 12:47 pm

Salut.
Avand in vedere ca nunta mea va fii abia la anul sunt in cautari si cea mai interesanta optiune mi se pare rochia"Burdeos" .Voi opta ptr o coafura lejera nu foarte stilizata ,astfel incat sa para foarte naturala,un machiaj in culori pamantii ,astfel incat totul sa fie in armonie perfecta si sa nu cad in dizgratie.Nunta va fii toamna asa ca vom incerca sa avem o tema romantica ,care sa fie in ton cu evenimentul.

sea23alina

Data nunţii: 22/11/2019
Judeţ: Olt
Rochia mea:belgrado
Vizualizare profil

Mesajde sea23alina » 06/11/2009 12:47 pm

Rochia pe care am ales-o se numeste Belgrado,este cea care mi-a placut cel mai mult, coafura as vrea sa fie o parte strans si o parte lasat pe spate cu suvite ondulate, ia machiajul unul natural.

ciobanu_lrdn

Data nunţii: 18/09/2010
Restaurant: mediteraneo
Vizualizare profil

Mesajde ciobanu_lrdn » 06/11/2009 12:47 pm

Rochia mea preferata este Bali.Mereu m-am visat intro rochie tip "mermaid", deoarece eu cred k mi s-ar potrivi deoarece sunt inalta si am si o talie potrivita.Cred ca fiecare femeie doreste ca in ziua nuntii sa fie cea mai frumoasa si privita.si eu la fel ma imaginez cu rochia alba de mireasa, cu toate privirile atintite asupra mea, cu un machiaj nu foarte extravagant.....intr-un cuvant superba

adrianagrapa

Judeţ: -
Vizualizare profil

Concurs AIRE Barcelona

Mesajde adrianagrapa » 06/11/2009 12:48 pm

Rochia Bruma imi place cel mai mult. E exact ce imi doresc, are si trena...sper sa ma descurc la dans. Cat despre coafura...nu vreau coc; vreau sa fie un pic buclat si prins numai un pic cat sa pot pune voalul. La machiaj ceva cu roz- lila...sa ma asortez cu sala...

laura143

Data nunţii: 23/11/2010
Vizualizare profil

Mesajde laura143 » 06/11/2009 12:51 pm

Buna ziua

Rochia de mireasă albă a apărut cu cca 2000 de ani în urmă, când miresele din Egiptul antic purtau mai multe rânduri de drapaje din materiale simple. Albul era culoarea de sărbătoare în Grecia, de aceea mireasa alegea rochia albă la nuntă ca un simbol al bucuriei.

Aire Barcelona creeaza rochii care te pot duce cu gandul la vechi,,,imbratisand traditia veche .....si iti dau aripi sa zbori ....cu nota de actualitate si noutate....

Rochia Belga este perfecta.....si perfectiunea nu poate fi descrisa in cuvinte....nu are grade de comparatie....as incerca sublim....dar nici aici nu exista termen de comparatie :)

Se potriveste o coafura lejera...care sa puna in valoare atat rochia cat si mireasa....

Cea mai importanta este mireasa .....dar fara rochia care sa i se potriveasca ca o manusa....ceva din farmecul specific mireselor ar disparea

Machiajul.....finut....sa sublinieze trasaturile fetei....in perfecta armonie cu rochia....pantofii delicati .....voalul.....si toate acestea insotite de imbujararea miresei....cand spune DA....din toata inima....

Va pup si va doresc succes la toate

Si mai ales casa de piatra....multa dragoste si intelepciune :)

alina.

Data nunţii: 29/05/2010
Judeţ: Brasov
Vizualizare profil

Mesajde alina. » 06/11/2009 12:53 pm

Mi-au placut mai multe rochite dar modelul BELGRADO mi-a plcut cel mai mult pt ca e simpla dar si in acelasi timp eleganta.Mi-as dori tare mult sa o pot castiga......Parul nu il vreau strans in cocul clasic ci strans un pic dar sa fie lejer si prins in el o agrafa floricica sa se asorteze cu floricica de pe rochita.Macheajul il vreau foarte fin gri-alb sau gri-lila pt ca nunta va fi pe lila si flori din buchetul meu la fel.Cam atat, o zi buna tuturor ......

sandrah

Judeţ: BUCURESTI
Vizualizare profil

Mesajde sandrah » 06/11/2009 12:56 pm

Buna!!

Rochita pe care mi-o doresc este Yakarta. Mi se pare deosebita...foarte simpla dar cu un accent vintage :)!!
Nu pot spune ca am visat vreodata modelul rochiei insa de cand am vazut-o pe aceasta nu mi-o mai pot scoate din cap...
In ceea ce priveste machiajul imi doresc unul simpul prin care sa se accentueze doar luminozitatea tenulului deoarece nu mi-as dori sa iau din frumusetea rochiei.
Cocul este indicat in cazul acesti rochite, si mi-as dori unul ft ridicat, cu parul tapat mai mult, iar de unde incepe cocul sa fie o coronita mica...foarte asemanatoare cu modelul pietricilelor de pe rochita!
Cam asta este imaginea pe care o am cu mine in ziua nuntii...si sper sa ma fiu chiar asa cum imi imaginez!

kchina49

Data nunţii: 24/04/2010
Judeţ: Sibiu
Rochia mea:bruma
Restaurant: edelweiss
Vizualizare profil

Mesajde kchina49 » 06/11/2009 12:57 pm

:o Wow! Rochia Bruma este super!!!! Deci nu am cuvinte.Este foarte frumoasa! Si celelalte rochii sunt frumoase.Rochia Bruma este insa perfecta pentru mine.Este exact asa cum mi-am imaginat cand eram mica. Machiajul o sa fie ceva simplu.parul cred ca o sa mi-l prind in coc.Nu stiu inca exact.

alinasvn

Judeţ: Cluj
Vizualizare profil

Mesajde alinasvn » 06/11/2009 12:57 pm

Sunt superbe rochiile de la Aire Barcelona, pacat ca nu le gasesc si la mine in Cluj...poate in ianuarie cand va fi targul de nunti :).
Cel mai mult mi-a placut rochia Blonda, mi se pare un model deosebit, diferit de o rochie traditionala, si foarte potrivit pentru mine. Ar fi minunat sa pot purta la nunta aceasta rochie. As adopta un machiaj simplu, natural, fond de ten si putin blush, un gloss stralucitor si accent asupra ochilor, dar in tonuri delicate. Avand parul de lungime medie nu am prea multe variante; cu siguranta imi voi face suvite in diferite tonuri de blond, apropiate de culoarea mea naturala si un coc simplu. Oricum, accentul va fi pus pe rochie, nu pe machiaj si accesorii.

AnteriorUrmătorul