Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

Makeup artistul Karena iti raspunde la intrebari

madalina_nazalu

Data nunţii: -
Judeţ: -
Rochia mea: -
Restaurant: -
Vizualizare profil

Re: Makeup artistul Karena iti raspunde la intrebari

Mesajde madalina_nazalu » 26/08/2009 11:19 am

teens2edit.jpg

Uite, cam despre asta e vorba, dar la tine as alege un contrast mai mare, gen roz si pruna sau lila si purpuriu. Fondul de ten este bineinteles obligatoriu

herminairina

Data nunţii: 21/08/2010
Judeţ: Timis
Restaurant: Sala Golden Moments 2
Vizualizare profil

Mesajde herminairina » 26/08/2009 1:36 pm

la aceasta rochie si la trasaturile mele ar merge bine coafura care o avem (si eu si modelul :lol: ),si un machiaj ceva in genul cum am in poza doar ochii conturati f bine cu negru si in coltul exterior o nuanta inchisa de maro iar spre interior nuante mai deschise si pe arcada.iar rujul sa fie unul nude sau un gloss transparent. ;)
Ataşamente
1238484158_picture-074.jpg
rochie
irina1.JPG
eu.make up by my hands

madalina_nazalu

Vizualizare profil

Mesajde madalina_nazalu » 27/08/2009 10:51 pm

Coafura ta solicita un machiaj elaborat, fara nicio imperfectiune. Simplitatea coafurii permite extravaganta in machiaj. Ca mireasa, conturandu-ti ochii cu negru esti destul de indrazneata. Adica exact genul meu de machiaj. Mie insa imi place culoarea, nu as opta insa doar pentru marouri, adauga auriu pe arcada si in coltul intern al ochiului. Mare optiune coloristica nu ai in ziua nuntii, look ul este ori inocent, cu bejuri si piersica, ori dramatic, cu negru si ciocolatiu. Aplica eventual, in afara de ce ai zis tu si auriu, un mov inchis de tot pe pleoapa inferioara, printre gene. In rest e ok

danutza05

Data nunţii: 20/09/2009
Judeţ: Bacau
Restaurant: arkadia
Vizualizare profil

Mesajde danutza05 » 31/08/2009 7:18 pm

ce misto e machiajul....sa stii ca am incercat culorile care mi le-ai recomandat si chiar imi place foarte mult.....iti multumesc...si pupici

danutza05

Data nunţii: 20/09/2009
Judeţ: Bacau
Restaurant: arkadia
Vizualizare profil

Mesajde danutza05 » 31/08/2009 7:23 pm

danutza05 scrie:multumesc ca mi-ai raspuns
pt culoarea parului inca nu stiu exact ce culoare ma voi face ...eu as vrea un blont cenusiu ceva de genu
la machiaj sa stii ca chiar in genul asta m-am gandit si eu dar nu stiam exact ce culoare m-ar prinde
pt ten nu stiu ce sa foloses...tin sa precizez ca nu folosesc fond de ten...hmmm...stiu ca trebuie in aceea zi
am sa atasej o foto cu coafura pe care o so am.... si o foto cu mine
iti multumesc

madalina_nazalu scrie:Celina, ms mult, ma bucur ca s au dovedit utile!
Pentru danutza05: as vrea mai multe detalii in legatura cu parul, cel putin. Spre exemplu un blond deschis, platinat, merge cu un ruj rosu, iar unul cenusiu sub nicio forma, mai degraba cu un ruj roz. Pentru ochii tai verzi si parul blond, cu ten deschis, eu as opta pentru un smoky eyes in tonuri de mov. Knd zic smoky eyes, ma refer la un degrade de movuri, cu pruna in coltul extern si roz sidef pe arcada si in coltul interior. As sublinia machiajul cu o linie de tus negru si as aplica dermatograf negru pe mucoasa interna a pleoapei superioare. Nu aplica rimel sau dermatograf pe pleoapa inferioara, poate plangi. Daca nu iti surade ideea, pot sa vin si cu alte propuneri. Knd machiezi o mireasa, ca si makeup artist, studiezi rochia, coafura, tema nuntii, locatia, etc. Insa pe baza caracteristicilor tale faciale, un machiaj dramatic ar fi super flatant.

madalina_nazalu

Vizualizare profil

Mesajde madalina_nazalu » 31/08/2009 8:01 pm

Ma bucur mult k iti place.. te pup si eu :D

herminairina

Data nunţii: 21/08/2010
Judeţ: Timis
Restaurant: Sala Golden Moments 2
Vizualizare profil

Mesajde herminairina » 31/08/2009 8:20 pm

multumesc pt sfaturi.as mai avea o problema :cu as putea sa fac cearcanele sa DISPARA?pt ca anul viitor in august voi avea 27 de ani si 8 luni:(( si deja am cearcane greu de acoperit.am vazut ceva nou de la garnier dar nu l-am incercat inca

madalina_nazalu

Vizualizare profil

Mesajde madalina_nazalu » 05/09/2009 9:37 am

Poti sa ameliorezi cearcanele cu ajutorul infuziei de albastrele. Poti incerca si feliile de cartof, insa acestea sunt mai mult pentru pungile de sub ochi.N am incercat nici eu roll ul de la garnier. In principiu cauta creme care contin Vitamina K. La clinique au crema de ochi foarte buna, trateaza un pic cearcanele, insa daca sunt genetice si nu le poti rezolva cu mai mult somn cel mai bine e sa alegi un anticearcan foarte bun. Stila, L Oreal, Estee Lauder, Revlon, iata cele mai bune optiuni dupa parerea mea. alege un anticearcan cu o nuanta cel putin mai deschis decat fondul de ten si aplica-l sub ochi inainte de fondul de ten. Ca sa nu dai gres, cel mai bine este sa le alegi pe amandoua de la acelasi brand.

roxy

Data nunţii: 26/09/2009
Vizualizare profil

Mesajde roxy » 17/09/2009 11:41 am

madalina_nazalu scrie:Ok. Culorile pe care ti le am propus sunt bune.
Rujul ar trebui sa fie roz pentru subliniere.
Ochii trebuie machiati migdalat, adica sa realizezi un V intr un ton inchis pentru alungire si pentru a le conferi un sens ascendent, deoarece o mica tendinta descendenta.
De asemenea, eu as folosi un fard dark (ciocolatiu) pe care l as intinde foarte bine de a lungul nasului, la radacina, pentru a parea si mai subtire.
\

Buna eu sunt noua pe aici si as dori si eu niste sfaturi, am nunta pe 26 septembrie 2009 adik peste o saptamana , as dori si eu sa stiu ce machiaj mi se potriveste , o sa atasez o poza cu mine,si cu coafura ce o voi avea la nunta.
Multumesc si ast pareri si sfaturi , daca se poate pana sa sf zilei de azi :D :mrgreen:
Ataşamente
021909114136.jpg
eu
produse_591[1].jpg
coafura nunta
Vizualizat de 2382 ori

madalina_nazalu

Vizualizare profil

Mesajde madalina_nazalu » 18/09/2009 9:55 pm

Buna. IN primul rand, pentru machiajul ochilor ai doua variante interesante: roz, verde si mov inchis (indigo) sau un degrade de albastru (caz in care poti aplica verde pe pleoapa inferioara). Pentru tenul mediu, un ruj trandafiriu, caramelizat sau pur si simplu natural (bejuri soft) sunt foarte ok. Pentru rezistenta acestuia: gomajul buzelor, balsam, fond de ten si chiar putina pudra urmata de conturarea intregii suprafete a buzelor cu un creion si se aplica rujul, apoi musti un servetel. Poti alege cu incredere un blush piersica, f usor de adaptat oricarui machiaj. O linie de tus pe pleopa superioara este suficienta, daca nu obisnuiesti sa te machiezi poti renunta si aplica mascara in 2 sau 3 straturi (dar doar pe pleoapa superioara). Aplica un sidef pe arcada si coltul interior al ochiului pentru luminozitate, va reflecta lumina ca si rochia de mireasa. In rest, zambeste din belsug :)

AnteriorUrmătorul