Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

Ce muzica se asculta la nunta?

Ce alegem: Dj sau formatie? Ce muzica se asculta la nunta ..
herminairina

Data nunţii: 21/08/2010
Judeţ: Timis
Rochia mea: -
Restaurant: Sala Golden Moments 2
Vizualizare profil

Re: Ce muzica se asculta la nunta?

Mesajde herminairina » 26/08/2009 4:10 pm

crina scrie:Corect trebuie sa fie toate genurile de muzica (chiar si manele daca sunt doritori). Eu sunt impotriva manelelor si de aceea or sa fie maxim 2-3 melodii de acest gen. In rest populara, dance, chiar si rock - nu ma deranjeaza.

nu trebuie sa faci nici o exceptie pt nimeni.nu vrei manele-nu vor fi manele am ami avut si eu niste discutii,imi spunea cineva "cum sa nu pui manele daca lumea iti cere?"
la cera sti ce am raspuns?
"cum adica lumea cere?da' nunta mea e tonomat si eu nu stiu?pai ce ar fi sa vina fiecare sa ceara?nu ar fi timp sa asc fiecare cate o mel...si eu?nu draga la nunta ta a cantat ce ai vrut /o sa cante ce vrei tu,la mine canta ce vreau eu"nu vi se pare corect?

iolanda

Data nunţii: 19/06/2010
Judeţ: Dolj
Rochia mea: aire barcelona - belga
Restaurant: minerva
Vizualizare profil

Mesajde iolanda » 12/11/2009 1:45 pm

herminairina scrie:
crina scrie:Corect trebuie sa fie toate genurile de muzica (chiar si manele daca sunt doritori). Eu sunt impotriva manelelor si de aceea or sa fie maxim 2-3 melodii de acest gen. In rest populara, dance, chiar si rock - nu ma deranjeaza.

nu trebuie sa faci nici o exceptie pt nimeni.nu vrei manele-nu vor fi manele am ami avut si eu niste discutii,imi spunea cineva "cum sa nu pui manele daca lumea iti cere?"
la cera sti ce am raspuns?
"cum adica lumea cere?da' nunta mea e tonomat si eu nu stiu?pai ce ar fi sa vina fiecare sa ceara?nu ar fi timp sa asc fiecare cate o mel...si eu?nu draga la nunta ta a cantat ce ai vrut /o sa cante ce vrei tu,la mine canta ce vreau eu"nu vi se pare corect?

Sunt de acord cu tine..... ;)
Iolanda

maximax

Data nunţii: 19/09/2019
Judeţ: BUCURESTI
Restaurant: -
Vizualizare profil

Mesajde maximax » 11/03/2010 2:18 pm

La noi la nunta vor fi toate genurile muzicale in afara de manele.
Dj-ii de la firma cu care am semnat contract sunt fff priceputi la ce fac, pe 2 dintre ei i-am vazut anul trecut la 2 nunti si au fost mai mult decat ok. Au pus muzica chiar pt toata lumea, si anii 80 si muzica noua, si populara si latino si mai spre rock, si romaneasca si straina, super super a fost. Pe orice melodie puneau se gaseau dansatori, rand pe rand se ridicau toti la dans.
Pt cei "doritori" de manele, daca exista printre invitati, ne-a explicat dj-ul ca se poate evita momentul punand un pic de arabeasca, greceasca... pt ei e acelasi stil de dans dar pt restul invitatiilor melodiile sunt digerabile, fara versuri penibile si alte cele. La noi sper sa nu se gaseasca vreunul care sa ii ceara asa ceva.

Pt cele care nu si-au gasit inca dj, chiar vi-i recomand pe cei cu care am semnat noi. Master Events este firma. Gasiti toate informatiile la ei pe site, www.masterevents.ro, sau va mai pot zice si eu diverse daca ma intrebati.

Rosa

Data nunţii: -
Judeţ: Arges
Restaurant: -
Vizualizare profil

Mesajde Rosa » 21/01/2011 1:38 pm

Nu suna deloc rau ce imi spui tu despre profesionalitatea acestor DJ. Chiar ma gandeam si eu ca am nevoie de DJ care sa puna toate genurile de muzica, mai putin vajnicile manele pe care le aud la fiecare nunta la care merg. Multumesc de sugestie.

Anterior