Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

DANSUL MIRILOR

Ce alegem: Dj sau formatie? Ce muzica se asculta la nunta ..
oana mic

Data nunţii: 22/08/2009
Judeţ: Sibiu
Rochia mea: -
Restaurant: pensiunea lunca sibielului
Vizualizare profil

Re: DANSUL MIRILOR

Mesajde oana mic » 16/06/2009 4:50 pm

anca_sabadis scrie:salutare fetelor...

am o dilema... viitorul meu sot ar vrea un vals franuzesc, plin de romantism...pe unde sa cautam o astfel de melodie?

iar cu cursurile...ce sa zic...si eu am facut dans de performata 12 ani, iar el stie vals dar e putin crispat..normal ca as vrea vara asta sa mai luam niste ore..sper sa nu fie prea scump

va pup

am eu niste valsuri in franceza dar nu stiu cum sa ti le trimit :| nici nu le stiu numele sau ceva de genu...daca vrei,facem noi cumva sa ti l dau
te-am pupat

anca_sabadis

Data nunţii: 26/09/2009
Judeţ: Cluj
Restaurant: olimp
Vizualizare profil

Mesajde anca_sabadis » 17/06/2009 9:22 am

uite, asta e id-ul meu de mess: anca_sabadis
poate pe mess....
mersi mult de tot, te pup

am eu niste valsuri in franceza dar nu stiu cum sa ti le trimit :| nici nu le stiu numele sau ceva de genu...daca vrei,facem noi cumva sa ti l dau
te-am pupat[/quote]

woman

Data nunţii: 22/08/2010
Judeţ: BUCURESTI
Restaurant: -
Vizualizare profil

Mesajde woman » 19/06/2009 9:23 am

buna fetelor!
Eu ce sa mai zic ca voi mai stiti dar noi amandoi suntem amandoi antitalent la dans.
Dezastru e putin spus, dar varianta cu cateva ore de dans este perfecta avand in vedere ca mai am pana la nunta !
numai ca nu prea am gasit unde daca imi puteti spune daca avet i idee pe unde gasesc o sala cu program mai complex v-as multumu din suflet :!: :!: :!:

woman

Data nunţii: 22/08/2010
Vizualizare profil

Mesajde woman » 19/06/2009 9:24 am

woman scrie:buna fetelor!
Eu ce sa mai zic ca voi mai stiti dar noi amandoi suntem amandoi antitalent la dans.
Dezastru e putin spus, dar varianta cu cateva ore de dans este perfecta avand in vedere ca mai am pana la nunta !
numai ca nu prea am gasit unde daca imi puteti spune daca avet i idee pe unde gasesc o sala cu program mai complex v-as multumii din suflet :!: :!: :!:

oana mic

Vizualizare profil

Mesajde oana mic » 19/06/2009 7:43 pm

numai ca nu prea am gasit unde daca imi puteti spune daca avet i idee pe unde gasesc o sala cu program mai complex v-as multumu din suflet :!: :!: :!:

buna.
eu as putea sa t ajut ca sunt in domeniu numai ca eu sunt in sibiu si asta probabil nu t va ajuta cu prea multe.spune-mi d unde esti si as putea sa-ti recomand :)

Paula

Data nunţii: 18/07/2009
Judeţ: Brasov
Rochia mea: divine - amethyst
Restaurant: floarea-soarelui
Vizualizare profil

Mesajde Paula » 20/06/2009 9:07 am

Buna fetelor

Si noi invatam sa dansam. Sotul meu nu stia deloc sa danseze. Dupa 9 ore stie sa danseze, dar nu socam cu dansul nostru. Mai avem sa ne perfectionam.
Pe noi ne costa 35 lei/45 min si facem doar noi doi dansuri. Nu stim daca e mult sau putin dar avem nevoie de multe ore, asa ca se aduna la suma.
Va pup
Bafta

danutza.daniela18

Data nunţii: 29/05/2010
Judeţ: Vaslui
Rochia mea: sanpatric - palamos sanpatric
Restaurant: speranta
Vizualizare profil

Mesajde danutza.daniela18 » 22/06/2009 10:46 pm

Fetelor e super ideea cu coregrafia pt nunta ,eu una m-as descurca doar ca sotul meu e ceva mai afon cu dansul si nu cred ca am face o impresie buna asa ca o sa ne limitam si noi la traditionalul vals daca o sa-l invete si pe asta pana atunci.casa de piatra dragele mele miresici :D

georgianagusty

Data nunţii: -
Judeţ: Prahova
Vizualizare profil

Mesajde georgianagusty » 29/06/2009 2:18 am

buna fetelor...vad ca discutia e cam aprinsa.dc e vorba de dan eu ma pricep la dans si cel ami mult stiu sa dansez pe muzica populara de fapt cam ce se cere pe la nunti.pb e alta ,sotu meu abar nua re ,nu stiu cum sa il invat am incercat prin toate metodele posibile ,ajutati-ma si voi va rog mult.multa bafta incontinuare tuturor

oana mic

Vizualizare profil

Mesajde oana mic » 29/06/2009 6:41 pm

georgianagusty scrie:buna fetelor...vad ca discutia e cam aprinsa.dc e vorba de dan eu ma pricep la dans si cel ami mult stiu sa dansez pe muzica populara de fapt cam ce se cere pe la nunti.pb e alta ,sotu meu abar nua re ,nu stiu cum sa il invat am incercat prin toate metodele posibile ,ajutati-ma si voi va rog mult.multa bafta incontinuare tuturor

buna
eu iti dau un sfat:nu mai incerca sa-l inveti tu pt ca nu vei reusi prea multe. cel mai bine e sa luati ore de dans. Si mirii care vin la ore dupa sedinta zic"las ca mergem acasa si mai repetam" si eu le zic ca daca vor sa mai faca nunta sa nu incerce,mai bine repetam la sala impreuna ca daca fac acasa singuri incep sa se certe, sa dea vina unu p altu care nu calca bine,ca nu e p muzica si altele... daca sunt si incapatanati va iesi rau:D
asta e sfatul meu acum voi faceti cum credeti! spor la treaba ;)

iulia25

Data nunţii: 25/07/2009
Rochia mea:nu am luat rochia
Restaurant: cocosul rosu
Vizualizare profil

Mesajde iulia25 » 01/07/2009 11:28 am

Buna noi am fost la dance time in Bucuresti tocmai am terminat cursurile,vreau sa spun k habar nu aveam cu ce sa mananca valsu si in 5 sedinte am invatat chiar bine eu iti dau adresa dak vrei sa te duci e alegerea ta e in Bucuresti (apropo 5 sedinte te costa 450 lei/cuplu ) Str. tunari nr. 55 etaj (casa cu parter si etaj) sector 2 bucuresti, Sediul se afla la 300 m de Stadionul Dinamo si statia de metrou "Stefan cel Mare". Sos. Stefan cel Mare, str. Aurel Vlaicu ... str. Tunari este in modernizare. Dak vrei sa te duci tre sa suni inainte la tel care ti l-am dat mai jos sa vorbesti cu cineva de acolo si ei iti programeaza ziua si ora din cate stiu eu e seara noi faceam de la 19:30 la 20:45,acu depinde si de programul vostru pe care il aveti...eu sper sa iti fie de ajutor noua ne-a fost destul de mult cu totusi k mai avem 3 saptamani pana la nunta o sa ne mai luam o sedinta in particular sa mai repetam in ultima saptamana sa nu uitam coregrafia. Casa de piatrta si mult succes in continuare
Web: www.dancetime.ro
Telefon: 0726 328 891

AnteriorUrmătorul