Înregistrare   •  Am uitat parola   •  Ajutor

DANSUL MIRILOR

Ce alegem: Dj sau formatie? Ce muzica se asculta la nunta ..
pufcristina

Data nunţii: 12/09/2009
Judeţ: Alba
Rochia mea: -
Restaurant: -
Vizualizare profil

Re: DANSUL MIRILOR

Mesajde pufcristina » 11/06/2009 1:48 pm

crina scrie:Noi ne ducem deja la o sala de dans sa invatam coregrafia care ne-a facut-o un instructor de acolo. E superb, singurul meu sfat este sa va ocupati din timp de acest aspect, deoarece dureaza destul de mult pana ajungi sa simti cu adevarat dansul si sa il executi bine. Acum depinde si de cat talent are fiecare... noi nu prea avem :D .

E bine sa mergi la coregraf, faza este ca eu nu am timp sa ma ocup de asta ca am examenul de Licenta si Titularizare......in august o sa incerc sa-l invatz pe sotul meu cate ceva ca eu am facut dans de performanta...Acum depinde de el daca vrea sa invete, daca nu voi face singura dansul :D

luxiana

Data nunţii: 18/07/2009
Judeţ: Dolj
Rochia mea: debrecen/ungaria - -
Restaurant: rsr craiova
Vizualizare profil

Mesajde luxiana » 11/06/2009 2:11 pm

pufcristina scrie:
luxiana scrie:sal fetelor, sotul meu nu e in stare sa lege doi pasi la vals...o iau razna..:D..si tatal meu tine neaparat la vals..noi nu prea suntem mai nonconformisti..dar nah facem pe plac omului ..pe langa vals ne-am gandit la o surpriza..una la care mama ar face atac de cord..uitati-va aici :lol: http://www.youtube.com/watch?v=Ag0WG4_K4RA

e super tare faza, nici sotul meu nu poate lega 2 pasi si eu am facut dans de performanta, dar o sa incer eu cumva sa-i dezleg piciorele :D

mituieste-l :))..danseaza cu el in lenjerie sexy :D..si rasplata dupa ce face un prim efort vizibil :D
o femeie care se casatoreste trebuie sa renunte la visul de a fi cu altul

raluk24muraru

Data nunţii: 15/08/2009
Judeţ: Brasov
Restaurant: un baiat si o fata-tohanu nou,jud brasov
Vizualizare profil

Mesajde raluk24muraru » 11/06/2009 8:35 pm

Da.interesanta ideea dar destul de complicata.....citind mesajele celorlalte cititoare,se pare ca eu sunt norocoasa,sotul meu chiar stie sa danseze si vals si ....multe alte stiluri de dans.ne potrivim f bine la dans,noua ne va iesi valsul......... ;) as vrea sa va dau o idee de subiect pe forum daca se poate...se vorbeste despre tot felul de pregatiri etc....dar cu emotiile care vor fi multe in acea zi a nuntii cum ramane?
cum facem sa ne stapanim emotiile?
Eu una voi avea f multe si presimt ca vor curge si lacrimi de fericire normal dar......cum se pot stapani?ma ajuta cineva cu sfaturi?multumesc.va pup.

chichia_ela

Data nunţii: -
Judeţ: -
Vizualizare profil

Mesajde chichia_ela » 11/06/2009 9:27 pm

buna fetele...eu am nunta pe 19 sept si sunt f stresata din cz ca sotul meu are impresia ca stie f bine sa danseze vals(cu toate ca nu a mai dansat niciodata)nu reusesc deloc sa-l corup sa mergem la cursuri pt ca el nici in casa nu vrea sa exerseze vreau si eu un sfat ceva cum asi putea sa-l fac sa inteleaga ca nu jucam tzurca ci trebuie sa DANSAM VALS.?? :twisted:

madacraiova

Data nunţii: 23/08/2009
Vizualizare profil

Mesajde madacraiova » 12/06/2009 1:40 pm

chichia_ela scrie:buna fetele...eu am nunta pe 19 sept si sunt f stresata din cz ca sotul meu are impresia ca stie f bine sa danseze vals(cu toate ca nu a mai dansat niciodata)nu reusesc deloc sa-l corup sa mergem la cursuri pt ca el nici in casa nu vrea sa exerseze vreau si eu un sfat ceva cum asi putea sa-l fac sa inteleaga ca nu jucam tzurca ci trebuie sa DANSAM VALS.?? :twisted:

Roaga-l sa te invete spunandu-i k nu stii ;) astfel iti dai seama de ce e in stare.Daca nu vrea spunei ca o sa mergi singura la cursuri si asa o sa gasesti un INSTRUCTOR dragut :roll: sa te ajute.eu asa l-am convins sa mergem.Bine ca mai intai am fost singura la doua ore. :lol:

madacraiova

Vizualizare profil

Mesajde madacraiova » 12/06/2009 1:46 pm

Eu am nunta in august si deja ne-am ales melodia si stim,ca idee si coregrafia.Apropo de ore,am facut 4 sedinte si o sa mai reluam in august.Orele particulare sunt costa ceva,la noi sunt inj ur de 60-100 lei,in particular,te invata ce vrei.La sala am inteles ca este in jur de 150 abonamentul,dar inveti ce vrea instructorul.Eu am facut cateva sedinte cu o fata dar nu se prea pricepe,si o sa ne ducem la o persoana recomandata de niste prieteni.casa de piatra si succes!

madacraiova

Vizualizare profil

Mesajde madacraiova » 12/06/2009 2:46 pm

crina scrie:Noi ne ducem deja la o sala de dans sa invatam coregrafia care ne-a facut-o un instructor de acolo. E superb, singurul meu sfat este sa va ocupati din timp de acest aspect, deoarece dureaza destul de mult pana ajungi sa simti cu adevarat dansul si sa il executi bine. Acum depinde si de cat talent are fiecare... noi nu prea avem :D .

cat costa_Dca nu sunt prea indiscreta_?

mihasssss

Data nunţii: -
Judeţ: Brasov
Rochia mea: san patrick - paraguay
Vizualizare profil

Mesajde mihasssss » 14/06/2009 2:03 pm

buna fetelor si pentru inceput casa de piatra va doresc si multa fericire.
In legatura cu dansul si viitorul meu sot vrea sa facem un curs de dans cel putin el sigur. Important e ca si noi ne gandim la ceva special un dans "show" surpriza-cadou- pentru invitati. Legat de rochie acum cea mai frumoasa pentru mine mi s-a parut Paraguay, din colectia 2009. E stilul meu, eleganta, foarte eleganta, materialul de exceptie. E rochia visurilor mele. va pup

anca_sabadis

Data nunţii: 26/09/2009
Judeţ: Cluj
Restaurant: olimp
Vizualizare profil

Mesajde anca_sabadis » 15/06/2009 1:59 pm

salutare fetelor...

am o dilema... viitorul meu sot ar vrea un vals franuzesc, plin de romantism...pe unde sa cautam o astfel de melodie?

iar cu cursurile...ce sa zic...si eu am facut dans de performata 12 ani, iar el stie vals dar e putin crispat..normal ca as vrea vara asta sa mai luam niste ore..sper sa nu fie prea scump

va pup

oana mic

Data nunţii: 22/08/2009
Judeţ: Sibiu
Restaurant: pensiunea lunca sibielului
Vizualizare profil

Mesajde oana mic » 16/06/2009 4:34 pm

buna :)
ce sa zic?!nici cum nu-i bine...nici cand dam cu stangu in dreptu si nici cum suntem noi,am facut dans de performanta,ani de zile...deci,nu va mai fi nici o surpriza dansul si bineinteles ca facem vals...am vazut o gramada de coregrafii p net de cate 6 minute sau peste :shock: si cu tot felul de dansuri dar chiar nu mi se pare ok sa faci hip hop sau stiu eu ce cand ii zice clar "valsul miresei"...arata ciudat,oricum :!:
gusturile nu se discuta :D
casa de piatra,fetelor!!!

AnteriorUrmătorul